Pomysły ślubne #1 – Pączki i cupcake’i
31 marca 2017
Zofia i Krzysztof
31 marca 2017
Pokaż wszystkie

5 błędów, których należy unikać żeby mieć dobre zdjęcie profilowe.

Fotograf wizerunkowy (Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Kraków) - sesje biznesowe, wizerunkowe, fotografia ślubna. Headshot, entrepreneur.

Ludzie chcą zobaczyć Twoje dobre zdjęcie profilowe.

Twoi klienci jeśli prowadzisz biznes albo rekruterzy mający Twoje CV w ręku próbują znaleźć Cię na LinkedIn, GoldenLine, Facebook czy Instagramie i sprawdzić kim jesteś. Takie czasy, że każdy potrzebuje mieć profesjonalne zdjęcie, żeby jak najlepiej prezentować się w sieci, żeby osoba wyszukująca w google Twoje imię zobaczyła, że jesteś człowiekiem, a nie botem.
Błędy jakie są popełniane przy prezentacji siebie samego w sieci, czyli czego unikać, żeby mieć dobre zdjęcie prowilowe:

 • Poprostu nie masz dobrego zdjęcia. Twoje zdjęcie profilowe to reprezentacja Twojej osobistej marki. Jeśli nie masz zdjęcia na profilu LinkedIn czy Facebook to co zrobi osoba, która chce zobaczyć jak wyglądasz? Wyszuka Cię w google i kliknie „Grafika” – czy na pewno chcesz, żeby pierwsze zdjęcie jakie zobaczy to było słabe zdjęcie z wakacji, które udostępniłeś kiedyś na naszej-klasie? chyba nie za bardzo.
 • Masz na sobie złe ubranie - nie nosisz na codzień krawata do pracy, nie miej go na zdjęciu profilowym. Ubranie na zdjęciu nie powinno być czymś co przeważa ani rozprasza, powinno być prosto, bez jaskrawych kolorów i fikuśnych wzorów i być w zgodzie z twoim codziennym stylem o ile oczywiście nie chodzisz na codzien w jaskrawo zielonej hawajskiej koszuli ;-)
 • Masz nieprzyjazną minę na zdjęciu - częsty błąd, sztuczna mina, wymuszony usmiech, wzrok wlepiony w pustkę - kto zatrudni osobę bez osobowości, która powinna być widoczna na zdjęciu. Nie potrzeba niewiadomo jakiej pozy na zdjęciu, wystarczy szczery i delikatny uśmiech. Jak go wywołać? Zapraszam na sesję, a popracujemy nad tym.
 • Masz zdjęcie, które jest stare jak świat - zdjęcia profilowe to nie wino, nie starzeją się tak dobrze i z roku na rok nie będą smakowały coraz lepiej, nie wspominając już o tym, że Ty na nich też nie starzejesz się tak jak w rzeczywistości, a warto zadbać by zdjęcie było choć trochę aktualne.
 • Twoje zdjęcie ma słabe światło, a może i złe tło - chcesz żeby ludzie patrzeli na Ciebie, nie na to co jest za Tobą. Znajdź fotografa, którego portfolio Ci się podoba i upewnij się, że tło nie będzie czymś co odciągnie uwagę od Ciebie - oczywiście polecam siebie do takiej roboty, ale jeśli znajdziesz innego fotografa, który zrobi to dobrze, to świetnie!Najważniejsza sprawa to udać się do specjalisty. Pewnie, można zrobić zdjęcie do dowodu na ścianie swojego pokoju małpką żony (sam tak zrobiłem dopiero co w marcu tego roku!) takiego zdjęcia nie zaprezentujesz publicznie bo nie ma takiej potrzeby, ale do profilu na portalu społecznościowym lepiej zadbać o to by zdjęcie zrobił ktoś kto ma odpowiednie oświetlenie i wiedzę jak spowodować żebyś wyszedł korzystnie na zdjęciu.
 • 1 Komentarz

  1. JustaK pisze:

   Dzieki za interesujacy artykul, terez bede tu zagladac czesto 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *